Artykuły

Jak leczyć dolegliwości pochwowe?

Swędzenie jest charakterystycznym objawem wielu infekcji intymnych. Najczęstsze z nich to bakteryjne lub grzybicze zakażenie pochwy oraz infekcje układu moczowego, np. zapalenie pęcherza.

zakażenia

Higiena intymna i dobre nawyki w trakcie miesiączki – prawdy i mity

Chcemy, aby te trudne dni przebiegały możliwie bez zakłóceń i większych niedogodności. Ale czy zawsze wiemy, jak o to zadbać? W kwestii zachowania w czasie miesiączki dobrego samopoczucie i higieny wiele z nas nadal ma wątpliwości.

czy nasiadowka parowka i irygacje sa korzystne dla zdrowia pochwy

Czy nasiadówka (parówka) i irygacje są korzystne dla zdrowia pochwy?

Nasiadówka pochwy, to starożytna praktyka polegająca na tym, że kobieta kuca lub siada nad parującą wodą z dodatkiem ziół (np. bylicy, rozmarynu, piołunu czy bazylii).

jak unikac dolegliwosci intymnych latem

Jak uniknąć dolegliwości intymnych latem?

Latem narządy płciowe są bardziej wrażliwe na uszkodzenia niż zwykle. Dolegliwości mogą wywołać m.in. ciepło, pot, podróże, pływanie. Poniżej znajdują się wskazówki, jak dbać o okolice intymne latem.

higienokolic intymnych wazne zalecenia multi gyn

Prawidłowa higiena intymna – ważne zalecenia

Ryzyko upławów i związanych z nimi nieprzyjemnych dolegliwości znacznie spadnie, gdy będziemy przestrzegać zasad higieny intymnej.

menopauza i jej objawy multi gyn

Higiena intymna w czasie i po menopauzie – 5 cennych zasad

Możemy wiele zrobić, aby skutecznie złagodzić dolegliwości okresu przekwitania i zadbać o swoje zdrowie intymnej także po menopauzie. Podpowiadamy, jak przejść przez ten trudny czas w jak najlepszej formie.

czy odzywianie ma wplyw na zdrowie intymne multi gyn

Czy odżywianie ma wpływ na zdrowie intymne?

Zbilansowana dieta jest bardzo ważna dla zdrowia. Ciało potrzebuje określonych składników odżywczych, aby prawidłowo funkcjonować. Stąd nieodpowiednia dieta może mieć negatywny wpływ na zdrowie intymne.

Przyczyny infekcji intymnych

Higiena intymna: co należy, a czego nie wolno robić

Prawidłowa higiena ma ogromny wpływ na zdrowie intymne. Może obniżyć ryzyko zakażeń, przyspieszyć proces gojenia i zapobiec nieprzyjemnym objawom, takim jak podrażnienie czy upławy. Zapoznaj się z najważniejszymi zasadami higieny intymnej.

higiena intymna mniej znaczy wiecej multi gyn

Higiena intymna – tu wskazany jest umiar

Nadgorliwość w przestrzeganiu zasad higieny intymnej może spowodować wiele szkód. Brzmi to kontrowersyjnie, ale taka jest prawda.

higiena intymna

Higiena intymna – twój prozdrowotny alfabet

Wbrew powszechnej opinii prawidłowa higiena intymna polega nie tylko na podmywaniu się. Składa się na nią wiele działań i środków, które pomagają nam zachować zdrowie intymne oraz czuć się komfortowo w każdej sytuacji.

ćwiczenia dna miednicy lub miesni kegla multi gyn

Ćwiczenia dna miednicy lub mięśni Kegla dla zdrowia pochwy

Ćwiczenia dna miednicy lub mięśni Kegla mogą pomóc w kontrolowaniu i zapobieganiu nietrzymania moczu oraz zwalczyć inne problemy zdrowotne związane ze słabymi mięśniami dna miednicy. Oto krótki przewodnik, jak poprawnie ćwiczyć.

anatomia pochwy multi gyn

Anatomia pochwy

Pochwa to elastyczny narząd mięśniowy, który łączy macicę z zewnętrznymi narządami rozrodczymi. Należy pamiętać, że wygląd miejsc intymnych jest bardzo indywidualny - żeńskie narządy płciowe mogą różnić się kształtem, rozmiarem, kolorem i ogólnym wyglądem.