Podczas podróży używaj łagodnych chusteczek do higieny intymnej, które są biodegradowalne. Pozwolą Ci one zachować świeżość nawet wtedy, gdy nie będziesz mogła skorzystać z prysznica.

Latem narządy płciowe są bardziej wrażliwe na uszkodzenia niż zwykle. Dolegliwości mogą wywołać m.in. ciepło, pot, podróże, pływanie. Poniżej znajdują się wskazówki, jak dbać o okolice intymne latem.

  • Jeśli prowadzisz siedzący tryb życia (wielogodzinna praca przy biurku, długie dojazdy) lub planujesz daleką podróż, pamiętaj, że długotrwałe siedzenie powoduje nie tylko ból pleców i ramion. Może również zwiększyć ryzyko wystąpienia zakażenia grzybiczego. Kiedy długo pozostajesz w pozycji siedzącej, okolice intymne nagrzewają się, zmniejsza się przepływ powietrza, natomiast zwiększa wilgotność. Ciemne, wilgotne miejsca o niewystarczającym przepływie powietrza to doskonałe warunki dla rozwoju mikrobów i powstawania infekcji.
  • Warunki pogodowe panujące podczas letnich miesięcy tylko zwiększają szkodliwe działanie ciasnych ubrań. Tarcie, ciepło i wilgoć spowodowane noszeniem obcisłych dżinsów i spodenek mogą wywołać podrażnienie i zwiększyć ryzyko grzybicy. Pot w kontakcie ze skórą pogarsza ten stan. Jeśli nie chcesz zrezygnować z noszenia obcisłych ubrań, staraj się nie nosić ich każdego dnia. Wybieraj bieliznę i odzież z naturalnych materiałów, żeby Twoja skóra mogła oddychać.
  • Latem częściej niż zimą usuwamy zbędne owłosienie, co może prowadzić do podrażnienia delikatnej skóry okolic intymnych. Zapobiegniesz temu, depilując się co drugi dzień. Pozwoli to skórze na regenerację. Przed goleniem lub depilacją nawilż skórę naturalnymi środkami.
  • Przed stosunkiem zadbaj o zabezpieczenie, które uchroni Cię przed infekcją lub zakażeniem chorobami przenoszonymi drogą płciową. Nie zapominaj o lubrykacji. Odpowiednie nawilżenie pochwy sprawi, że seks będzie bezbolesny i przyjemny. Jeśli masz problemy z naturalną lubrykacją, użyj preparatów wspomagających. Lubrykanty pozwolą Ci cieszyć się bezbolesnym stosunkiem płciowym. Natomiast nawilżacze dopochwowe stanowią rozwiązanie o długotrwałej skuteczności. Pomogą Ci, jeśli odczuwasz dyskomfort (tarcie) podczas ćwiczeń fizycznych lub spacerów.
  • Jedziesz na wakacje i chcesz zaoszczędzić miejsce w walizce? Możesz zostawić niektóre kosmetyki w domu, ale rezygnacja z naturalnego płynu do higieny intymnej i zastąpienie go zwykłym mydłem to zły pomysł. Silne środki myjące uszkadzają powierzchniowe warstwy delikatnej skóry okolic intymnych, naruszają pH i wywołują podrażnienie. Lepiej użyj samej wody lub zabierz ze sobą naturalny i delikatny preparat zawierający łagodne substancje myjące o pH odpowiednim dla okolic intymnych.
  • Podczas podróży używaj łagodnych chusteczek do higieny intymnej, które są biodegradowalne. Pozwolą Ci one zachować świeżość nawet wtedy, gdy nie będziesz mogła skorzystać z prysznica.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Gdzie można kupić Multi-Gyn?

Jesteś o krok od pozbycia się dolegliwości intymnych.

Preparaty Multi-Gyn można kupić bez recepty w aptekach w ponad 40 krajach na całym świecie.

Udostępnij