Zmniejszenie liczby dobrych bakterii daje większe szanse rozwoju złym bakteriom i grzybom. Dlatego kobiety często doświadczają grzybiczego zakażenia pochwy po zakończonym leczeniu antybiotykami / chemioterapeutykami lub nawet w trakcie terapii.

Zakażenia pochwy powoduje wiele czynników. Jednym z nich jest stosowanie antybiotyków / chemioterapeutyków. Dowiedz się, jak antybiotyki mogą zaburzyć równowagę pochwy i jak zapobiegać działaniom niepożądanym towarzyszącym antybiotykoterapii.

Działanie antybiotyków i chemioterapeutyków

Antybiotyki to leki, które zabijają bakterie lub hamują ich rozwój. Powstrzymują w ten sposób infekcję i pomagają organizmowi zwalczyć chorobę. Jest to bardzo powszechnie stosowany lek na wiele dolegliwości, począwszy od bólu gardła, aż po zakażenie narządów płciowych. Mimo że antybiotyki są bardzo skuteczne i całkiem bezpieczne, nie działają wybiórczo. Oznacza to, że nie zabijają tylko bakterii atakujących organizm, ale również obniżają liczbę tych dobrych, stale żyjących w naszym ciele. Dobre drobnoustroje nie powodują problemów i często działają korzystnie na nasze zdrowie. Zabijanie tych bakterii to działanie niepożądane antybiotykoterapii.

Zakażenia pochwy po antybiotykoterapii

Zmniejszenie liczby dobrych bakterii daje większe szanse rozwoju złym bakteriom i grzybom. Z tego powodu wiele kobiet po zakończonym leczeniu antybiotykami / chemioterapeutykami lub nawet w trakcie terapii doświadcza dolegliwości związanych z zakażeniem grzybiczym pochwy. Często kobiety przyjmują antybiotyki/chemioterapeutyki po to, by zlikwidować istniejące zakażenie pochwy. Jednak wkrótce po jego wyleczeniu pojawia się kolejny stan zapalny. Zdarza się tak, ponieważ równowaga flory bakteryjnej pochwy jest zaburzona w wyniku leczenia antybiotykami/chemioterapeutykami, co zwiększa ryzyko nawrotu infekcji lub zakażenia grzybiczego wymagającego dalszej terapii.

Przed zakażeniami pochwy wywołanymi antybiotykami można i warto się zabezpieczyć. Używaj naturalnych preparatów z prebiotykami lub probiotykami, które regulują pH i stymulują rozwój dobrych bakterii, dzięki czemu przywracają prawidłową florę bakteryjną pochwy. W ten sposób pomagają zapobiegać zakażeniom pochwy wywołanym przez antybiotyki lub inne czynniki oraz przyspieszają proces gojenia po ustąpieniu objawów.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Gdzie można kupić Multi-Gyn?

Jesteś o krok od pozbycia się dolegliwości intymnych.

Preparaty Multi-Gyn można kupić bez recepty w aptekach w ponad 40 krajach na całym świecie.

Udostępnij