Noszenie obcisłych spodni każdego dnia to nie najlepszy pomysł. Ciasne lub syntetyczne ubrania, takie jak obcisłe dżinsy, ograniczają przepływ i cyrkulację powietrza wokół pachwiny i sromu, zatrzymując ciepło i wilgoć w pochwie.

Dżinsy są ulubionym elementem garderoby wielu kobiet w każdym wieku. Pasują idealnie i ładnie wyglądają. Dlaczego więc nie powinnaś nosić swoich obcisłych dżinsów codziennie? Uwierz lub nie, ale ciasne dżinsy mogą powodować dyskomfort miejsc intymnych i sprzyjać przerostowi bakterii. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czemu tak się dzieje.

Daj swoim obcisłym spodniom odpocząć

Noszenie obcisłych spodni każdego dnia to nie najlepszy pomysł. Ciasne lub syntetyczne ubrania, takie jak obcisłe dżinsy, ograniczają przepływ i cyrkulację powietrza wokół pachwiny i sromu, zatrzymując ciepło i wilgoć w pochwie. Powodują również nacisk, tarcie i ciepło w okolicach intymnych. To idealne środowisko dla dolegliwości pochwy i problemów wywoływanych przez bakterie.

Unikaj otarć!

Najbardziej prawdopodobną przyczyną dyskomfortu pochwy w wyniku noszeniem obcisłych dżinsów lub ciasnej, syntetycznej bielizny jest podrażnienie powodowane przez tarcie tkaniny o srom. Zaczerwienienie, obrzęk, pieczenie i swędzenie to typowe podrażnienia związane z tarciem. Te podrażnienia mogą być bardzo uciążliwe. Dlatego nie zakładaj obcisłych ubrań codziennie i unikaj syntetycznych tkanin, które nie przepuszczają powietrza i hamują jego cyrkulację.

Mądrze dobieraj bieliznę

Kobiety często zakładają syntetyczną bieliznę lub stringi pod dopasowane spodnie. Bawełniana bielizna lub inna z naturalnej, oddychającej tkaniny to najlepszy wybór, ponieważ nie zatrzymuje ciepła i wilgoci. Stringi mogą powodować tarcie sromu i wywołać swędzenie, podrażnienie i pieczenie okolic intymnych. Poza tym ryzyko przeniesienia bakterii z odbytu do pochwy może wzrosnąć, ponieważ stringi dotykają obu tych obszarów i przemieszczają się pod ciasną odzieżą, taką jak obcisłe dżinsy.

Pozwól oddychać miejscom intymnym…

Obcisłe jeansy separują okolice intymne. Ważne jest, aby zapewnić cyrkulację powietrza wokół pachwiny i sromu. Okolice intymne powinny „oddychać”, aby uniknąć zatrzymywania ciepła i wilgoci w pochwie. Drożdże i bakterie rozwijają się w ciepłym, wilgotnym środowisku. Nie pozwól im na to! Wybieraj naturalne tkaniny, a jeśli nosisz ciasne ubrania lub obcisłe dżinsy przez cały dzień, po prostu zdejmij je, jak tylko wrócisz do domu i załóż luźne, oddychające ubrania. Nie noś codziennie obcisłych ubrań, takich jak ciasne dżinsy.

Pamiętaj o naturalnej równowadze bakteryjnej

Delikatna równowaga flory pochwy jest ważna dla zachowania jej zdrowia. Naturalne pH pochwy jest lekko kwasowe, co pomaga powstrzymać szkodliwe bakterie przed rozmnażaniem. Kiedy równowaga flory pochwy zostaje zaburzona, szkodliwe bakterie znajdujące się w pochwie namnażają się i powodują różne dolegliwości, takie jak świąd, nieprzyjemny zapach i nieprawidłowa wydzielina. Może to prowadzić do bakteryjnego lub grzybiczego zakażenia pochwy. Bielizna syntetyczna i obcisłe spodnie ograniczają cyrkulację powietrza i mogą powodować tarcie i ciepło wokół sromu. Sprzyja to szkodliwemu rozrostowi bakterii. Ciasne dżinsy i obcisła bielizna nie mogą bezpośrednio powodować dolegliwości pochwy związanych z bakteriami, ale mogą pogłębić istniejące już problemy i wywołać bolesny dyskomfort, który nieleczony, może się rozwinąć. Dbaj o zdrowie intymne, wybieraj naturalną bawełnianą bieliznę, zapewniającą cyrkulację powietrza i używaj delikatnych kosmetyków bez mydła.

Noszenie obcisłych dżinsów raz na jakiś czas nie zaszkodzi. A obcisłe bawełniane spodnie to lepszy wybór niż dżinsy wykonane z syntetycznej tkaniny. Upewnij się, że nosisz bawełnianą bieliznę i nie zakładaj obcisłych dżinsów lub innych ciasnych spodni każdego dnia. Jeśli odczujesz dolegliwości pochwy po noszeniu obcisłych dżinsów, Multi-Gyn ActiGel może zapewnić ci natychmiastową ulgę i pomóc przywrócić delikatną równowagę flory bakteryjnej pochwy.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Gdzie można kupić Multi-Gyn?

Jesteś o krok od pozbycia się dolegliwości intymnych.

Preparaty Multi-Gyn można kupić bez recepty w aptekach w ponad 40 krajach na całym świecie.

Udostępnij